Giriş Yap

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası.

Üyeliğiniz var mı?

Giriş Yap

Giriş Yap

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası'nı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası.

Üyeliğiniz var mı?

Giriş Yap

BEKLENEN GAP TURU 5 GECE 6 GÜN

(0 Review)
Fırsat
Sadece1,150 ₺
Fırsat
Sadece1,150 ₺

Güvenli Satın Al

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

475
Kontenjan : 40
Tur Detayları

Tur Tarihi: 13.04.2018 ÇIKIŞLI

Kalkış Yeri: SARAY KAPAKLI ÇERKEZKÖY VELİKÖY ÇORLU VELİMESE SİLİVRİ MALL OFF

 

 

ADANA-ANTAKYA GAZİANTEP BİRECİK HALFETİ HARRAN ŞANLIURFA MİDYAT MARDİN ATATÜRK BARAJI NEMRUT ADIYAMAN KAHRAMANMARAŞ

 

 1.Gün Saat 17:00’da Çerkezköy den hareket ile başlayan gezimiz İstanbul-Bolu-Ankara-Aksaray’ı takiben Adana’ya ulaşıyoruz.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı (Ekstra) sonrası, Adana’ya doğru yol alıyoruz.Adana’da gezimize Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panaromik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü’de vereceğimiz mola arıdan, Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra Türkiye’nin en verimli arazilerinden biri olan Amik Ovasında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Antakya’ya varıyoruz. Çan-Ezan-Hazzan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte dikkatimizi ilk çekecek nokta şehri boydan boya ikiye bölen Asi Nehri. İlk gezi durağımız Antakya Arkeoloji Müzesidir. Ardından Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii ve Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Eski Antakya Evlerini gezeceğimiz sokaklarda Katolik Ortodoks ve protestan Kiliseleri, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakya’lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne(Harbiye)’de geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama içi otelimize yerleşiyoruz. 

2.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kırıkhan, Hassa ve Kilis üzerinden Gaziantep’e  varıyoruz. Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Müzeden ayrılarak sedef atölyesine hareket ediyoruz. Sedef Atölyesini geziyoruz.  Medusa Cam Eserleri Müzesi, tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini kale kapalı olduğundan dışarıdan görüyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. 

3.GÜN:  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Nizip üzerinden Birecik’e gidiyoruz. Birecik’de dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra Halfeti’den ayrılarak.. Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize devam ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi. 

4.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz.Mardin’nin 10 ilçesinden biri olan Midyat’a hareket ediyoruz.Midyat’ta gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerini narasından geçerek gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Midyat’tan ’dan ayrılarak, tarihi İpek Yolu, Viranşehir üzerinden Mardin’e varıyoruz. Değişik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı ziyaret ediliyor ve burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görüyoruz. Mardin’de Kasımiye Medresesini geziyoruz. Burada Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Şehir merkezine giderek burada Mardin Sokakları, Ulu Cami, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi, Zinciriye Medresesi gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasıda otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

5.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz. Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe – Viranşehir Şanlıurfa üzerinden Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından otelimize yerleşme sonrasında minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama. 

6.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıyoruz. Adıyaman’dan ayrılarak Kahramanmaraş’a doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş’ta gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz. Kale gezimizin ardından, Dulkadiroğulları`ndan kalan Ulu Cami’yi geziyoruz. Caminin yanında bulunan Taş Medrese ve Kapalıçarşı’da vereceğimiz serbest zamanın ardından meşhur dövme dondurmanın tadına bakabileceğiniz Yaşar Pastanesi’nde (ekstra) vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz verilen serbest zamanda Maraş çarşısında görebilirler. Molamızın ardından Çerkezköy e dönüşe geçiyoruz. Bir başka perva turizm turunda görümsek dilegiyle vedalasıyoruz..

 

Ziyaret Edilecek Yerler

Fiyata Dahil Hizmetler

*Lüks araçlarla Ulaşım
*5 gece Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
-Otellerde Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
-Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
Araç İçi İkramları (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek,su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Sıra Gecesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
*Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
*Halfeti’de Tekne Turu

En Uygun Fiyatlar

Kalite Güvencesi

%100 Güvenli Alışveriş

En iyi Tesisler